Obuolinis vaisėdis (Laspeyresia [Cydia] pomonella)

 

             

 

Kenkėjas:

Obuolinis vaisėdis (Laspeyresia (Cydia) pomonella) pažeidžia obuolius, rečiau kriaušes. Pažeistio vaisiaus išorėje matyti angelė, užkimšta kamšteliu iš vaisiaus trupinėlių, sulipdytų voratinkliais. Viduje landą graužia 12-18 mm rausvas ar gelsvas vikšras.
Drugiai skraido vakarais nuo birželio pradžios iki liepos pabaigos.
Obuolinio vaisėdžio išskleistų sparnų dydis 15-19 mm: priekiniai - tamsiai pilki, su skerinėmis banguotomis linijomis ir ryškia rausvai ruda blizgančia dėme, užpakaliniai - šviesiai rudi.
Patelės kiaušinius deda ant viršutinės lapų pusės, rečiau ant vaisių. Kai obuoliukai būna maždaug graikinio riešuto didumo, išsirita vikšrai ir graužiasi į vaisių. Vikšras išgraužia landą iki sėklalizdžio, pažeidžia sėklas ir, kitą landą išsigraužęs į paviršių, ropoja ant kito obuolio. Vienas vikšras gali sužaloti 2-3 obuolius. Tokie obuoliai greit krinta ir pūva. Vikšrai išlenda ir ropoja į žiemojimo vietą. Žiemoja voratinkliniuose kokonuose po kamieno žievės atplaišomis, prie kamieno žievės paviršiuje. Lėliukėmis virsta skleidžiantis ir rausvėjant obelų žiedpumpuriams.
Lietuvoje šių kenkėjų būna viena ir antra dalinė generacija

Pažeidžia obelų, rečiau kriaušių vaisius.

Feromonas: POMODOR

Gaudyklės tipas: Delta gaudyklė.

 

 

Gaudyklės kabinamos birželio - liepos mėn. 

Gaudyklių komplektas visam sezonui (2 gaudyklės) 58 Lt

 

 


atgal..